Rekordstor giverglede i næringslivet

Hanne Eide Andersen|Publisert 19. des. 2014
Aldri før har norsk næringsliv bidratt mer til Flyktninghjelpens arbeid enn i årets julekampanje. - Det varmer å se at norske bedrifter tar sitt samfunnsansvar på alvor ved å øke sine bidrag i en tid som er preget av historisk mange og alvorlige kriser på en gang, sier generalsekretær i Flyktninghjelpen, Jan Egeland.

- Dette er svært gledelige nyheter for Flyktninghjelpen og de tusener som vi kan nå med disse midlene, sier Jan Egeland.

Aldri før har flere bedrifter valgt å gi et bidrag til Flyktninghjelpens arbeid på vegne av sine ansatte.

- Vi opplever et stort engasjement fra næringslivsaktører som ønsker å bidra til vårt arbeid for mennesker på flukt. Vi ser både flere givere og større bidrag enn i tidligere år, sier næringslivsansvarlig i Flyktninghjelpen, Annicken Saxlund.

- I Bouvet Region Øst er vi opptatt av at det vi gjør har en betydning for samfunnet. I forbindelse med julen ønsker vi å gi et bidrag for å lindre den store nøden i Syria og landområdene rundt. Vi har støttet flyktninghjelpen tidligere og opplever at de er en seriøs og profesjonell aktør innenfor bistand, sier ledelsen i Bouvet Region Øst, en av bedriftene som har valgt å gi deler av årets julegave til sine ansatte til Flyktninghjelpen.

Også Flyktninghjelpens hovedsamarbeidspartner, advokatfirmaet Kluge har bidratt med en solid gave til julekampanjen, som går til tepper, vinterklær og varmeovner som skal hjelpe mennesker på flukt i kalde områder gjennom vinteren.

- Det er med stor glede at vi gir vår julegave i år til vår nære samarbeidspartner Flyktninghjelpen, sier Bosse Langaas, daglig leder i advokatfirma Kluge.

Flere organisasjoner har også gitt en gave til Flyktninghjelpen nå i førjulstiden. Blant annet har både Humanetisk forbund, NTL Statens helsetilsyn og Uloba gitt verdifulle bidrag for mennesker på flukt.

- Julegavene fra næringslivet og organisasjoner vil gi oss mulighet til å hjelpe mange flere av våre medmennesker som er rammet av de verste, humanitære katastrofene i verden i dag. Vi er glade og takknemlige for rausheten og viljen til å bidra fra både ledelse og ansatte i bedriftene, og lover å sørge for at midlene kommer til nytte der de trengs aller mest, sier Jan Egeland.

En varm takk til alle som har bidratt til Flyktninghjelpens julekampanje!

Infotjenester, Kluge advokatfirma, Schjærven reklame, Bouvet Region Øst, Assessit, Telecomputing, Relokator, ASP Norge, Avinor, Move, Ticketbiz, Vågå Hotel, Finans Norge, Teft, Qualisoft, Hadeland hotell, Nxt, Assist2net, Sendega, Industri Energi, Franzefoss, Bauer, Humanetisk Forbund, NTL Statens Helsetilsyn, Uloba, NKI forlaget, Kopinor, Landmåler Sør, NTNU, Ring Radio Systemer