Presserom

Hvis du er en del av pressen kan Flyktninghjelpens medieteam hjelpe deg med intervjuer eller fakta om våre operasjoner og nødhjelpsrespons i 30 land verden over.

 

Pressevakt

 
Hvis du trenger rask tilbakemeldig, ring vår vakttelefon

+47 90 56 23 29

eller send en e-post til  info@nrc.no (Vennligst ikke send SMS.)

Mediakontakter

   

Hovedkontoret i Oslo:

tuva

Tuva Raanes Bogsnes | Oslo
Head of Media and Communication
Mobil: +47 932 31 883
E-post: tuva.bogsnes@nrc.no
Twitter: @TuvaRB
Tidssone: UTC+01:00
Last ned bilde

 


 

Tiril

Tiril Skarstein | Oslo
Media Adviser
Mobil: +47 905 69 287
E-post: tiril.skarstein@nrc.no
Twitter: @tirilskarstein
Tidssone: UTC+01:00
Last ned bilde

 


  

NichelleMichelle Delaney | Oslo
Media Adviser
Mobil: +47 941 65 579
E-post: michelle.delaney@nrc.no
Twitter: @michelledelaney 
Tidssone: UTC+01:00
Last ned bilde

  


  

AlvhildAlvhild Strømme | Oslo
Media Adviser 
Mobil: +47 971 92 777 
E-post: alvhild.stromme@nrc.no
Twitter: @AlvhildStromme
Tidssone: UTC+01:00
Last ned bilde

 

 

Midtøsten:

Karl

Karl Schembri | Amman, Jordan
Regional Media Advisor
E-post: karl.schembri@nrc.no
Mobil: +962 (0) 7902 20159
Skype: karl.schembri
Twitter: @Karl_Schembri
Tidssone:UTC+03:00 
Last ned bilde

   


  

MarkhamMelany Markham  | Iraq
Media Coordinator
Mobile: +964 (0) 7515019899
E-mail: melany.markham@nrc.no
Skype: Melany NRC
Time zone: UTC+03:00
Last ned bilde

 
 


   

Mike BruceMike Bruce | Beirut, Lebanon 
Advocacy and Information Adviser
Tel: +961 81 66 61 74
Skype: mike.bruce
E-mail: mike.bruce@nrc.no
Time zone: UTC+02:00
Last ned bilde

 


 

Africa:

Geno TeofiloGeno Teofilo | Nairobi, Kenya
Regional Media and Communications Adviser
Mobile: +254 702 910 077
Email: geno.teofilo@nrc.no
Skype: Geno.Teo 
Twitter: @GenoWorldview 
Time zone: UTC+03:00

  


  

Nashon TadoNashon Tado | Nairobi, Kenya
Regional Information Officer
Tel: +254 720 931 035
E-mail: nashon.tado@nrc.no
Twitter: @NashonTado
Time zone: UTC+03:00
Last ned bilde

  


  

EphremEphrem Chiruza | Goma, DR Congo
Information and Communication Officer
E-mail: ephrem.chiruza@nrc.no
Mobile: +243998883778
Tel: +243814181241
Twitter: @EphremChiruza
Time zone: (UTC +02.00)
Last ned bilde

 

Asia:
 

Enayatullah AzadEnayatullah Azad | Kabul, Afghanistan
Media, Information & Advocacy Coordinator
Mobile: +930784864304
E-mail: enayatullah.azad@nrc.no
Twitter: @EnayatAzad
Time zone: UTC+04:30

 

  


 

Amerika:
 

David GarciaDavid Garcia (Colombia / Americas)
Communication and Advocacy Officer
E-post: david.garcia@nrc.no
Kontor: Bogota
Telefon: +573214957209
Mobil: +573214957209
Tidssone: UTC-05:00
Last ned bilde

 


  

BasmaAlloushBasma Alloush | Washington, USA
Advocacy and Communications Officer, NRC USA
Phone: +1 (617) 966-0333
basma.alloush@nrc.no
Time zone: UTC-05:00

 

 

 

Europa:
 

Tatiana Stepykina

Tatiana Stepykina | Severodonetsk, Ukraine
Communication Coordinator
Tel: +38 067 828 5827 /+38 050 468 4555
E-mail: tatiana.stepykina@nrc.no
Skype: Tetiana.Stepykina
Twitter: @tatianastepyk1
Time zone: UTC+02:00
Download photo

 

Bilder fra felt

 
cameraFor å se og laste ned bilder fra alle våre 30 programland , klikk her


Aktuelle gallerier:

somalia

iraq

afghanistan

South Sudan

yemen

uganda

B-roll

B-roll video


For å se og laste ned våre siste B-roll klipp til bruk for media, klikk her