Presserom

Hvis du er en del av pressen kan Flyktninghjelpens medieteam hjelpe deg med intervjuer eller fakta om våre operasjoner og nødhjelpsrespons i omlag 30 land verden over.

 

Pressevakt

 
Hvis du trenger rask tilbakemeldig, ring vår vakttelefon

+47 90 56 23 29

eller send en e-post til  info@nrc.no (Vennligst ikke send SMS.)

Mediakontakter

 
Head office in Oslo:

Tuva Raanes BogsnesTuva Raanes Bogsnes | Oslo, Norway
Director, Media and Public Affairs
Mobile: +47 932 31 883
E-mail: tuva.bogsnes@nrc.no
Twitter: @TuvaRB
Time zone: UTC+01:00
Download photo

  


 
Tiril SkarsteinMichelle Delaney | Oslo, Norway (On leave)
Senior Media Adviser to the Secretary General
Mobile: +47 941 65 579
E-mail: michelle.delaney@nrc.no
Twitter: @michelledelaney 
Time zone: UTC+01:00
Download photo

 


 
Michelle DelaneyTiril Skarstein | Oslo, Norway
Team Leader, Media and Public Advocacy 
Mobile: +47 905 69 287
E-mail: tiril.skarstein@nrc.no
Twitter: @tirilskarstein
Time zone: UTC+01:00
Download photo

 


 

Becky Bakr AbdullaBecky Bakr Abdulla | Oslo, Norway
Media and Communications Adviser 
Mobile: +47 41613766
Email: beba@nrc.no
Twitter: @BeckyBakr
Time zone: UTC+01:00
Download Photo

  


 

Middle East:

Karl Schembri | Amman, JordanKarl Schembri
Regional Media Advisor
Mobile +962 (0) 7902 20159
E-mail: karl.schembri@nrc.no
Skype: karl.schembri
Twitter: @Karl_Schembri
Time zone: UTC+03:00 
Download photo

 


 

Mike BruceMike Bruce | Beirut, Lebanon 
Advocacy and Information Adviser
Tel: +961 81 66 61 74
Skype: mike.bruce
E-mail: mike.bruce@nrc.no
Time zone: UTC+02:00
Download photo 

 


 

Mike BruceTom Peyre-Costa | Iraq 
Media Coordinator
Tel: +964 751 182 3882 
Skype: tom.peyre-costa
E-mail: tom.peyrecosta@nrc.no 
Time zone: UTC+02:00
Download photo 

 


 

Africa:


Geno TeofiloGeno Teofilo | Nairobi, Kenya
Regional Media and Communications Adviser
Mobile: +254 702 910 077
Email: geno.teofilo@nrc.no
Skype: Geno.Teo 
Twitter: @GenoWorldview 
Time zone: UTC+03:00
Download photo

 



Nashon TadoNashon Tado | Nairobi, Kenya
Regional Information Officer
Tel: +254 720 931 035
E-mail: nashon.tado@nrc.no
Twitter: @NashonTado
Time zone: UTC+03:00
Download photo

 



Ephrem ChiruzaEphrem Chiruza | Goma, DR Congo
Information and Communication Officer
E-mail: ephrem.chiruza@nrc.no
Mobile: +243998883778
Tel: +243814181241
Twitter: @EphremChiruza
Time zone: (UTC +02.00)
Download photo

 


 

Asia:

Enayatullah AzadEnayatullah Azad | Kabul, Afghanistan
Media, Information & Advocacy Coordinator
Mobile: +930784864304
E-mail: enayatullah.azad@nrc.no
Twitter: @EnayatAzad
Time zone: UTC+04:30


 


 
America:

David GarciaDavid Garcia | Bogota, Colombia / Americas
Communication and Advocacy Officer
E-mail: david.garcia@nrc.no
Tel: +573214957209
Mobile: +573214957209
Time zone: UTC-05:00
Download photo

 


 

BasmaAlloushBasma Alloush | Washington, USA
Advocacy and Communications Officer, NRC USA
Phone: +1 (617) 966-0333
basma.alloush@nrc.no
Time zone: UTC-05:00

 

 


 

Europe:

Tatiana Stepykina

Tatiana Stepykina | Severodonetsk, Ukraine
Communication Coordinator
Tel: +38 067 828 5827 /+38 050 468 4555
E-mail: tatiana.stepykina@nrc.no
Skype: Tetiana.Stepykina
Twitter: @tatianastepyk1
Time zone: UTC+02:00
Download photo

Få våre pressemeldinger på e-post:

Bilder og video

Last ned bilder

 

cameraSe og last ned bilder fra våre programland. Klikk her

cameraLast ned bilder av Generalsekretær, Jan Egeland. Klikk her

 

B-roll film


videoSe og last ned B-roll film. Klikk her

B-roll