Secretary General Jan Egeland being interviewed on the streets of Bekaa valley, Lebanon. Photo: Christian Jepsen/NRC

Presserom

Hvis du er en del av pressen kan Flyktninghjelpens medieteam hjelpe deg med intervjuer eller fakta om våre operasjoner og nødhjelpsrespons i omlag 30 land verden over.

 

Pressevakt

 
Hvis du trenger rask tilbakemelding, ring vår vakttelefon

+47 90 56 23 29

eller send en e-post til  media@nrc.no (Vennligst ikke send SMS.)

Mediakontakter

 
Head office in Oslo:

 
Tiril SkarsteinMichelle Delaney | Oslo, Norway
Senior Media Adviser to the Secretary General
Mobile: +47 941 65 579
E-mail: michelle.delaney@nrc.no
Twitter: @michelledelaney 
Time zone: UTC+01:00
Download photo

 


 
Michelle DelaneyTiril Skarstein | Oslo, Norway - on maternity leave
Head of Media Unit
Mobile: +47 905 69 287
E-mail: tiril.skarstein@nrc.no
Twitter: @tirilskarstein
Time zone: UTC+01:00
Download photo

 


 

Becky Bakr AbdullaBecky Bakr Abdulla | Oslo, Norway
Media and Communications Adviser 
Mobile: +47 41613766
Email: beba@nrc.no
Twitter: @BeckyBakr
Time zone: UTC+01:00
Download Photo

  


 

  Catriona Loughran | Oslo, Norway
  Media Adviser
  Mobile: +47 90925528
  Email: catriona.loughran@nrc.no
  Twitter: @Catlough
  Time zone: UTC+01:00

 

 

 


Middle East:

Karl Schembri | Amman, JordanKarl Schembri
Regional Media Advisor
Mobile +962 (0) 7902 20159
E-mail: karl.schembri@nrc.no
Skype: karl.schembri
Twitter: @Karl_Schembri
Time zone: UTC+03:00 
Download photo

 


 

Africa:

Mike BruceTom Peyre-Costa | Central And West Africa 
Regional Roving Media Adviser
Tel: +964 751 182 3882 
Skype: tom.peyre-costa
E-mail: tom.peyrecosta@nrc.no 
Time zone: UTC+00:00
Download photo 

 


 

Asia:

Enayatullah AzadEnayatullah Azad | Kabul, Afghanistan
Media, Information & Advocacy Coordinator
Mobile: +93 (0) 72 893 2019 
E-mail: enayatullah.azad@nrc.no
Twitter: @EnayatAzad
Time zone: UTC+04:30
Download photo


 


 
America:

David GarciaDavid Garcia | Bogota, Colombia / Americas
Communication and Advocacy Officer
E-mail: david.garcia@nrc.no
Tel: +573214957209
Mobile: +573214957209
Time zone: UTC-05:00
Download photo

 


 

BasmaAlloushBasma Alloush | Washington, USA
Advocacy and Communications Officer, NRC USA
Phone: +1 (617) 966-0333
basma.alloush@nrc.no
Time zone: UTC-05:00

 

 


 

Europe:

Få våre pressemeldinger på e-post:

Bilder og video

B-roll